Результати відкритого Кубку Вінницької області з фрі-файту

22 Feb 2016

Величезна подяка Кудіярову Вадиму - саме завдяки його зусиллям цими вихідними у Вінниці в чудовому Спортивному клубі "Нокаут" відбулися змагання відкритого Кубку Вінницької області з фрі-файту. Змагання проводилися у всіх вікових групах та вагових категоріях у розділах "ріал файт" - для доролих і юніорів та "лимитид файт" - для юнорів, старших та молодших юнаків дивізіону Аматор.

 

Шість регіонів України - Івано-Франківська, Тернопільська, Житомирська, Вінницька та Київська області, а також місто Київ - відрядили свої клуби до участі в змаганнях. Майже 90 спортсменів з 10 клубів захищало кольори своїх прапорів впродовж дня змагань.

 

Щонайбільший результат змагань - це був яскравий показник того, наскільки Федеарція фрі-файту далеко пішла від перших любительських змагань. У далекому 2002-му році, коли фрі-файт лише починав зводитися на ноги, перші офіційні любительські змагання - Чемпіонат міста Києва - зібрав клуби "Пересвіт" та клуби інших видів єдиноборств, які лише знайомилися з правилами фрі-файту. Зараз ситуація повторилася, адже є "проблема росту" - завжди фрі-файт розповсюджуючись на нову область буде включати нові клуби.

 

І оті "бєй-убівай" тренери, які ще в 2002-му році в Києві зіштовхнулися з "незрозумілими" правилами фрі-файту, якимось розділом "лимитид файт", зміст його був мало того, що незрозумілий, ще й ворожий, знову реінкарнувалися в залі змагань.

 

Тому найголовніший результат змагань - це представники клубу одного з учасників, які на початку чесно відмовилися брати участь в розділі "лимитид файт", тому що його не зрозуміли, а потім після довгої розмови таки почали намагатися дотримуватися правил і уникати бруду, а показувати красиву техніку. Адже один з принципів фрі-файту - не "бєй-убівай" і не знищення суперника всіма доступними методами, ні в якому разі. Принцип фрі-файту - допомогти партнеру (а не супернику) своїми технічними діями побачити вади своєї техніки, не принизити, а навпаки - показати дорогу та заохотити до подальшої роботи над собою. На превеликий жаль, в Україні є інші федерації, які радо зустрічають отих "бєй-убівай" в своїх лавах. Здавалося б вони роблять для нас велику справу - допомагають очиститися від випадкових людей і полегшують нашу роботу. Але Федерація фрі-файту ніколи не шукала легких шляхів і не тукала від тієї роботи, бо "не здорові потребують лікування і зусиль, а хворі".

 

Тому що Федерація фрі-файту працювала і працює чітко усвідомлюючи те, що наші спортсмени - це майбутнє України. І воно повинно бути здоровим фізично і душевно, мати не відбиті мізки.

 

І на противагу отим "бєй-убівай", що завжди знаходять прихисток в інших федераціях, і тому досі ще залишилося їх немало попри наші зусилля, ми радо зустрічали спортсменів клубу "Шлях Воїна" з Калуша. Довгий шлях, незручне стикування більше доби без сну - вони були змушені через все це пройти. І все це тому, що ними рухало бажання отрмати новий досвід та змагатися. По нинішнім часам - це подвиг, нехай і з маленької літери, але з маленьких подвигів складається здатність на Великі Подвиги. І саме такими подвигами ми згадували в цей день великі подвиги всіх, хто два роки тому віддав своє життя у Києві. Ми досі не навчилися розвішувати рекламні плакати на могилах, тому в залі не звучало пафосних фраз. Але Устим Голоднюк і всі інші, кого ми пам"ятаємо, були з нами в наших серцях - і це допомагало робити нашу справу.

 

Неможливо не подякувати і СК "Характерник" з Тернополя, СК "Сокіл-Житомир" та "Ахіллес" з Житомирської області, СК "Пересвіт" з Київської області, які так само заради спортивного досвіду та щоб підтримати молодий колектив фрі-файту у Вінниці прибули до участі в змаганнях.

 

Важка робота випала на долю суддівської колегії з огляду на вище наведене. Однак всі впоралися з поставленою метою. Опорою для нових суддів були вже досвідчені Олександр Гінгізов (Житомир), Юрій Євстафьєв (Коростень), Микола Демчук (Житомир), Серій Козакевич (Новоград-Волинський). Але не губилися на їхноьму фоні і зовсім нові судді - Сергій Дашкевич, Анатолій Стеліга (в їх особах Федерація, сподіваємось, отримає висококласних рефері - вони на це здатні), Андрій Кирильчук та Віталій Коцур (всі - Тернопіль).

 

Величезну роботу швидко і якісно проробив секретаріат змагань під керівництвом Марії Нагребельної (Київ), якій допомагали Олександра Чешель (Дніпротперовськ) та Ольга Григорян (Комсомольськ).

 

Щодо  спортивних результатів - перше командне місце здобув СК "Пересвіт" (Київська область), друге - СК "Сокіл-Житомр" - "Ахіллес" (Житомирська область), третє - СК "Січ" (Вінницька область).

 

Дякуємо всім велчезне. А фрі-файт рухається далі!