РЕЗУЛЬТАТИ ІІІ ТУРУ КУБКУ "БУКОВЕЛЯ" З ФРІ-ФАЙТУ 2016

03 Feb 2016

ІІІ тур шостого сезону Кубку «Буковеля» з фрі-файту

Найголовніший результат третього туру змагань – не стільки фактичні результати поєдинків (наведені нижче). Так трапилось, що саме третій тур у порівнянні з першим та другим – це найяскравіша ілюстрація того, що ж таке справжній фрі-файт і до чого закликає зараз його засновник та Професійний Бійцівський Союз (PFU).

На каналі ютьюба кількість переглядів третього сезону збільшилася в шість разів у порівнянні з першим та другим туром! Чому?

Тому що вони були «спортивним» - спортсмени робили все, щоб перемогти. Вичікували, ходили спиною уперед і так далі. Так, поєдинки при цьому все одно були цікавими і видовищними, але...

У поєдинках третього туру спортсмени одразу йшли уперед. Тому все і вирішувалося в рази швидше – з дванадцяти поєдинків одинадцять закінчилися достроково, з них десять – ще в першому раунді!

А глядачі своїми переглядами проголосували, який з варіантів поєдинків їм подобається. Вдумайтеся лишень – в шість раз збільшилася кількість переглядів! В ШІСТЬ!!!

Безумовно просто вимагати від спортсменів йти уперед і рубатися без компромісів – це злочин. Як в тому "чорнушному" анекдоті, коли в цирку актор робив смертельний номер – стрибав з-під купола на площадку. Один лише раз такий номер він зміг зробити, бо загинув, але всі запам’ятали.

Фрі-файт - це комплексна система підготовки спортсмена до такого малюнку поєдинку. Перед тим, як збільшувати силу удару, спортсмен працює над зміцненням ударних поверхонь, зв"язок, підвищує готовність тіла до контакту. І тільки так – крок в одному напрямку робиться для підтримки кроку в іншому напрямку - і збирається врешті решт пазл готовності спортсмена.

У системі підготовки фрі-файту закладена головна ідея – зробити практикуючого вільним від вад власного тіла та усвідомлення того, що кожен з спортсменів фрі-файту повинен бути активним і діючим членом суспільства, а не розбитою травмованою розвалиною. Тому і підготовка фрі-файту – комплексна. І саме тому в багатьох випадках вона не дуже охоче сприймається спортсменами. Адже готувати тіло, наприклад, до контакту – це нудно і не цікаво, а от бити грушу і вчити п'ятдесят виходів на больові прийоми за тренування – о, це типу круто.

А закінчується все тим, що Глянцев Олег сам собі своєю ж технікою розбив ногу, через що програв фінальний бій четвірки -77 кг і залишився за бортом боротьби за Пояс Чемпіону, чим зробив несподіванний подарунок Кислиці Михайлу, який взагалі не планувався до участі, а був в запасі у ваговій катеорії -70 кг! І лише за квотою Полтавського осередку був заявлений в основну сітку у ваговій категорії -77 кг на заміну Томашпольського Романа.

Так само Карпов Олександр у ваговій категорії -84 кг отримав ушкодження носу, через що взагалі знявся з фіналу четвірки, пропустивши в Гранд-Фінал Орищака Вадима.

В другому напівфіналі цієї вагової Насібов Джангір почав робити больовий прийом на ногу суперника, порушуючи принципи фрі-файту, і щонайперший - що больовий чи задушливий прийом повинен бути невідворотнім на самому початку виконання. Тим самим сам своєю недбалою технікою посадив на себе суперника, а той вже не втратив свій шанс і переміг.

Блискуча ілюстрація принципу фрі-файту, що перед виконанням больового чи задушливого прийомів слід відкрити суперника ударом – поєдинки Карпов Олександр – Іванов Дмитро та Федонов Олексій – Христофоров Вадим. У першому раунді свого поєдинку Карпов Олександр так і не зміг вчасно «витягнути» руку суперника в больовому прийомові у беззаперечно виграшній позиції. Натомість Федонов Олексій у такій самій ситуації, завдавши супернику всьго два удари в голову, не залишив йому жодного шансу і переміг важелем ліктя.

Неможливо не сказати про поєдинки у ваговій -70 кг. Це були поєдинки, наче списані з хрестоматії принципів фрі-файту.

Точні удари Краковського Олександра, спрямовані у вразливі місця суперника, змусили Долішнього Олександра шукати порятунку в партері. А там невідворотній больовий на руку почався ще під час падіння спортсменів на підлогу. Результат – Краковський у фіналі четвірки больовим на руку за 46 секунд.

Комбінаційна і точна техніка ударів Богачука Едуарда проти хоч і сильних, і точних, але одиночних ударів Цебра Сергія, не залишила останньому шансу на перемогу – технічним нокутом переміг Едуард.

У фіналі цієї четвірки комбінаційність Едуарда в ударній техніці не змогла сперечатися з технікою Краковського Олександра, який комбінував і техніку ударів, і техніку боротьби, спектр його комбінаційності таким чином був ширше набагато, тому всього 44 секунди знадобилося Олександру, щоб важелем ліктя вирвати собі право на Гранд-Фінал.

Блискучий нокаут у виконанні Христофорова Вадима став результатом саме точної і комбінаційної роботи «по рівням», коли суперник просто не встиг зрозуміти «звідки прилетіло». А всі результати наступні:

 

Результати ІІІ туру Кубку "Буковеля" з фрі-файту 2016
30.01.2016 року

вагова -65,8 кг
напівфінали:

Христофоров Вадим (Ірпінь, СК "Пересвіт", тренер мсу Сімон А.В.) - Гордієнко Артем (Комсомольськ, СК "Спарта", тренер мсмк, ЗТУ Шемаров В.М.)
переміг Христофоров Вадим, КО, удар ногою в голову, 0:12, 1Р;

Федонов Олексій (Дніпропетровськ, СК "Ярость", тренер Рассохіна О.) - Суворов Олексій (Коростень, СК "Ахіллес", тренер Євстафьєв Ю.В.)
переміг Федонов Олексій, ТКО, удари руками в партері, 1:09, 1Р;

 

 

ФІНАЛ:

Христофоров Вадим (Ірпінь, СК "Пересвіт", тренер мсу Сімон А.В.) - Федонов Олексій (Дніпропетровськ, СК "Ярость", тренер Рассохіна О.)
переміг Федонов Олексій, важіль ліктя, 1:44, 1Р.

вагова -70,3 кг
напівфінали:

Богачук Едуард (Калуш, СК "Шлях Воїна", тренер зту Чоботарь В.Г. та він сам) - Цебро Сергій (Суми. СК "Саторі", тренер мсу Бондаренко І.А.)
переміг Едуард Богачук, ТКО, два нокдауна в раунді, 2:20, 1Р;

Краковський Олександр (Миколаїв, СК "Бульдог", тренери Магдалюк Р.Г. Конвишер І.Б.) - Долішній Олександр (Тернопіль, СК "Характерник". тренер ЗТУ Чоботарь В.Г.)
переміг Краковський Олександр, важіль ліктя, 0:46, 1Р;

 

 

ФІНАЛ:
Богачук Едуард (Калуш, СК "Шлях Воїна", тренер зту Чоботарь В.Г. та він сам) - Краковський Олександр (Миколаїв, СК "Бульдог", тренери Магдалюк Р.Г. Конвишер І.Б.)
переміг Краковський Олександр, важіль ліктя, 0:44, 1Р.

вагова -77,1 кг
напівфінали:

Глянцев Олег (Суми, СК "Саторі", тренер мсу Бондаренко І.А.) - Шейн Олександр (Ірпінь. СК "Пересвіт", тренер мсу Сімон А.В.)
переміг Глянцев Олег, одноголосне рішення, 3Р
Кочубей Олександр (Кривий Ріг, СК "КривбассФайт", тренер зту Мумінов А.К.) - Кислиця Михайло (Дніпропетровськ. СК "Булава", тренер мсу Гроднік А.С.)
переміг Кислиця Михайло, ТКО, травма суперника удари в партері, 2:31, 1Р;

ФІНАЛ:

Глянцев Олег (Суми. СК "Саторі", тренер мсу Бондаренко І.А.) - Кислиця Михайло (Дніпропетровськ. СК "Булава", тренер мсу Гроднік А.С.)
переміг Кислиця Михайло, Rear Neck Choke, 0:51, 1Р.

вагова -83,9 кг
напівфінали:

Карпов Олександр (Житомир, СК "Сокіл-Житомир", тренери мсу Гінгізов О.М., ЗТУ Шпіт В.О.) - Іванов Дмитро (Київ, СК "Октагон", тренери мсу Єфрємов Д., Денисов О.)
переміг Карпов Олександр, важіль ліктя, 1:48, 3Р;

Насібов Джангір (Верхньодніпровськ, СК "АпГрейд", тренер мсу Храпанов А.С.) - Орищак Вадим (Дніпропетровськ, СК "Булава", тренер мсу Гроднік А.С.)
переміг Орищак Вадим, ТКО, удари в партері, суперник постукав, 1:28;

ФІНАЛ:

Карпов Олександр (Житомир, СК "Сокіл-Житомир", тренери мсу Гінгізов О.М., ЗТУ Шпіт В.О.) - Орищак Вадим (Дніпропетровськ, СК "Булава", тренер мсу Гроднік А.С.)
переміг Орищак Вадим, зняття суперника лікарем, поєдинок не відбувся.

Кращий нокаут - Христофоров Вадим
Кращий бій вечора: Шейн Олександр - Глянцев Олег